Kdo jsem?

Jsem blázen do čajů, bylin a neživé přírody! 

Dovážím do Čech čaje a byliny z "Indočíny" - špičkové thajské čaje a byliny v bio kvalitě (Organic Thailand - thajské bio, USDA ORGANIC - bio USA) a příležitostně čaje a byliny vietnamské; pořádám čajové degustace a cestopisné pořady s čajem; podílím se na čajové vzdělávání zájemců o čaj v gastronomii..

13995510_1234902663217230_1596497220389573735_MOB_o

Mnoho let se zajímám o čaj, byliny, čajovou kulturu a s tím spojené souvislosti. Uhranula mě Indočína a okolí. Objevuji pro sebe i pro vás nové čaje a byliny. Nezáleží mi příliš na tom, zda jsou drahé, levné, příliš známé až "profláklé" nebo naopak, zcela neznámé či zapomenuté, raritní a pro jiného třeba nezajímavé... Rád zkoumám život čaje (1). Zajímají mě nejširší kulturní souvislosti, jež čaj a byliny v sobě nesou, jež je provázejí a které jen tak nesdělují. Fascinuje mě ta-jemná duše čajů a bylin!

(1) jeho projevy, původ, pěstování, výroba/vznik, příprava a účinky, skladování prodej a podobně...

NepustilTea.cz_kdo_jsem_sber_vietnam

P.S.  ... zajímá mě spousta jiných věcí: 

půstování druhu všelikého (standardní i přerušované půsty), přiměřeně pomalý i nepřiměřeně rychlý pohyb, zdravé dýchání, efektivní minimalismus, otužování, dobré - i zdravé - jídlo a pití, fotografování, literatura, "muzika" - jazz a klasika, angličtina (věčný boj), dobré výstavy a filmy ... a další "věci" (udržitelné flow, mindfulness a funkční životní styl založený na "magické sedmičce", "pomalém hoření" a "motivaci budoucími pocity" ...); čtu RESPEKT a poslouchám některá zajímavá rádia, nesleduji televizi a často chodím do přírody, zejména na kamení a za "geologií in situ"...

zavislost

obr.: 10. AŠSKÝ FOTOMARATON, 29. 4. 2019 (ačkoli jsem celkově skončil skoro na konci soutěžního pole, získal jsem 3. místo v kategorii "závislost")

vlci_maky_06

každý měsíc si udělám radost a uspořádám (zdarma a ve svém volném času) Ašskou čajovou pohodu, kde se zabýváme čajem, bylinami a kamením :-)...

ACP_na_sirku

DSC09399

P1010123

s některými čaji a bylinami jsem byl dokonce v televizi (v "SAMA DOMA" - 7. března 2016 - na téma "Proč pít zelený čaj matcha"), což byla zajímavá zkušenost :-)

sama_doma_7.3.16_900_01

fb_11.11.15


sber_cajovych_listku


P1010147


nektere_cesty_nejsou_bezpecne


P1010426

plantaz

Geologii (technicky zaměřenou) jsem kdysi vystudoval a ledacos se mi aktuálně hodí při současném studiu přírodních poměrů Ašska/Smrčin a širšího okolí. Neživá příroda se prolíná čajovými degustacemi (Ašská čajová pohoda) a čajem i bylinami budou postiženy připravované akce (zejména geologické vycházky s čajem a bylinami).

jdu_na_geovychazky

GeoVychazky.cz_sken_titulky

Postupně se rozrůstá web o geologii Ašska a okolí, jež se zabývá geologií, horninami a minerály Ašska a okolí (inspirováno dílem pana Emila Mottla, vydaném v roce 1932 - Geologie des Ascher Bezirkes - Geologie Ašského výběžku).

kameny_asska_a_okoli

GeologieAsska.cz_sken_titulky

Podílel jsme se na vzniku koster sedel výrobou dřevěných (3D) dílů (profi westernových - soutěžních i pracovních - sedel), máte-li koně a potřebujete opravdu funkční sedlo, neváhejte kontaktovat westernové sedlářství v Aši (Milan Nepustil) 

logo_westman         

výroba sedlových koster v provedení wood/fiberglass a wood/rawhide
produkce pracovních a soutěžních sedel pro špičkové jezdce v ČR i zahraničí
vývoz westernových sedel do celého světa... nejen do kolébky westernu - USA

viz VAQUEROSADDLES.com

12c596

:-)